A-team

VČB - STA - 0:5 - V oslabené sestavě utržili Vikingové debakl

Jarní boje o play-off vrcholí a Vikingové se dnes střetli s dalším silným soupeřem z čela tabulky. Zatímco hosté se představili v nejsilnější možné sestavě, domácí postrádali ve svých řádách hned několik opor. Pracovní povinnosti a zranění nepustili do utkání obránce Votavu a Konráda a také útočníky Jana Buštu, Burgera a Mareše.

Utkání začalo opatrně a oba týmy se jen oťukávali. Hrstka přítomných diváků se tak dočkala první branky až v 9.minutě, když se prosadil hostující Unger - 0:1. To bylo vše a první třetina se dohrála v poklidu. Ve druhé třetině převzali režii zápasu hosté vytvořili si několik nebezpečných šancí. První takovou ve vlastním oslabení ve 22.minutě využil Máče - 0:2. V čase 27:18 se dostal k míčku hostující obránce Štěrba a překonal Juráka po třetí - 0:3. Hosté byli při chuti a ve 30.minutě přidali další branku a znovu v oslabení, to se prosadil Jirák - 0:4. Domácí byli odevzdaní a více se věnovali diskuzi s rozhodčími a protihráči. Bylo tak jasné, že utkání je rozhodnuté a třetí třetina se odehrávala z povinnosti. Přesto se hosté mohli radovat po páté. V 39.minutě uzavřel v přesilové hře gólový účet Cikán - 0:5.

Domácí tentokrát nepřekvapili dalšího favorita soutěže jako minulý týden Prachatice a utrpěli debakl 0:5!!!

Lukáš Štěpánek: Dvanáct střel na branku, dva góly jsme dostali ve vlastní přesilovce. Nedokázali jsme se udržet v pásmu, nedokázali jsme udržet v zápase koncentraci...byli jsme trapní!!!

vltava, sobota 6.4.2013

HBC VIKINGS ČB - TJ STARS SV 0:5 (0:1, 0:3, 0:1)

Branky a nahrávky: 9. Unger (Štěrba), 22. Máče (Lonsmín), 27. Štěrba (Unger), 30. Jirák (Lekeš), 39. Cikán (Houdek). Rozhodčí: Hrbáček, Prchlík. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:2. Střely na branku: 12:27

HBC VIKINGS ČB: Jurák - Šich, Bušta, Čeněk, Mička - Holub, Štěpánek "C", Mrkvan, Nedvěd, Jořenek, Jindra, Budínský, Návara, Kostka

TJ STARS SV: Hlaváč - Houdek, Jůza, Mikeš, Cikán, Lonsmín, Štěrba - Jirák, Nýdl, Lekeš, Unger, Řehout, Krotký "C", Máče, Stehlík

PRA - VČB - 2:3 ss. - Senzační body z Prachatic!!

Vikingové zavítali na hřiště prachatických Horalů a nečekalo je rozhodně jednoduché utkání. Vikingové však vstoupili do utkání aktivně a domácí Horaly tím zaskočili. A za svou aktivitu se Vikingové dočkali už v 5.minutě, když otevřel skóre utkání Mrkvan, který střelou pod víko překonal Študlara - 0:1. Hosté byli lepší, ale naděje domácích držel výborný Študlar. I do druhé třetiny vstoupili českobudějovičtí lépe a svou aktivitou si vykoledovali početní výhodu. A tu také dokázali v 18.minutě využít! Nejdřív střílel Nedvěd, ale domácí brankář vyrazil balonek jen před sebe. Ten se odrazil k volnému Konrádovi a ten už Študlara překonal - 0:2. Hosté jakoby se ukolébali a přestali hrát. Domácí byli najednou lepší a i oni si vynutili svoji aktivitou početní výhodu a rovnou dvojnásonou! A v čase 22:46 přišel pro Vikingy trest když snížil Bušek - 1:2. Horaly to nakoplo a Vikingy přehrávali, ale Jurák čaroval. Do třetí třetiny šli hosté s výhodou početní výhody, ale na jejich hokejkách byla znát nervozita a domácí naopak několikrát zahrozili. Vikingové sůj náskok bránili zuby, nehty. Přesto se Horalové dočakli, když po chybě hostující obrany se dostal míček k Novákovi, ten posunul na volného Jiřího Lefflera a ten mířil do odkryté klece - 2:2. Oba týmy už hráli opatrně a zápas tak museli rozhodnout nájezdy. Vikingové už letos rozhodovali své zápasy třikrát v nájezdech a dvakrát vyšli v této disciplíně vítězně. A radovat se mohli i tentokrát, neboť bod navíc pro Vikingy vystřeli Formánek, který v páté sérii překonal Šudlara střelou mezi nohy - 2:3.

Lukáš Štěpánek: Velmi vyrovnané utkání do kterého jsme šli s tím, že nemáme co ztratit a naopak to byli domácí kdo musel. První polovinu zápasu jsme byli lepší a zaslouženě vedli 2:0. Bohužel jsme se nechali opět ukolébat výsledkem a úplně přestali hrát. Domácí byli druhou půlku jasně lepší a zaslouženě vyrovnali. Remíza je asi pro oba týmy spravedlivá a ten bodík navíc je už jen o štěstí komu ty nájezdy vyjdou.

žernovice, neděle 24.3.2013

HBC PRACHATICE - HBC VIKINGS ČB 2:3ss. (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 22. Bušek (Novák, Kotlík), 38. Leffler J. (Nová) - 5. Mrkvan (Nedvěd), 18. Konrád (Nedvěd), 45. Formánek ss. Rozhodčí: Bárta, Vařák. Vyloučení: 9:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 39:25.

HBC PRACHATICE: Študlar - Cabák, Dojčar, Švácha, Mík - Sedláček, Bušek, Martykán, Kadlec, Kotlík, Leffler J., Reindl, Novák, Turek "C"

HBC VIKINGS ČB: Jurák - Bušta F., Formánek, Konrád  - Holub, Štěpánek "C", Mareš, Budínský, Jořenek, Bušta J., Nedvěd, Mička, Mrkvan

VČB - OLY - 5:0 - Vikingové rozstříleli Hradec a zvýšili svůj náskok na 8.příčku!!

Vikingové přivítali na svém hřišti zálohu extraligového Olympu a pro oba týmy to byl velmi důležitý zápas směrem k postupu do play-off. O poslední postupové osmé místo bojují hned čtyři týmy a nejlepší výchozí pozici měli Vikingové, kteří měli před dnešními zápasy násko dvou bodů na Falcon a Hospříz a tři body právě na Olymp.

Domácí představili i dvě nové posily, obranu vyztužil Milan Konrád a útok pak Michal Burger, bývalé hráče Krumlova. Hned od začátku bylo jasné, že zápas bude velmi vyhecovaný, neboť pro oba týmy byl zápas velmi důležitý. To se také hned potvrdilo, když už po šesti vteřinách byl vyloučen hostující Kapias za podražení. Domácí však svou první přesilovku zahráli prach bídně a hostujícího brankáře téměř neohrozili. I přesto se domácí dočkali ve 3. minutě, kdy uplatni svůj důraz Mrkvan a poslal Vikingy do vedení - 1:0. Jak už bylo uvedeno na začátku, zápas byl opravdu velmi vyhecovaný a trestná lavice byla velmi zaplněná. V 6.minutě se šel do kabin sprchovat domácí Mička za faul loktem. Hosté však nabídnutou pětiminutovou přesilovku nevyužili a Juráka téměř neohrozili. Naopak sami zbytečně faulovali a poměr sil byl vyrovnaný. V čase 10:39 se však opět radovali domácí, když po nahrávce od Mareš se prosadil bombou od modré obránce Votava - 2:0.Ve 12.minutě se strhla bitka mezi domácím Jindrou a hostujícím Gregorem. To jako by domácí borce nabudilo. Ve 13.minutě ještě Jořenkovo nahození hostující brankář Filip svým pravým betonem vyrazil, ale na dorážku Šicha už byl krátkej - 3:0.

Hosté tak mohli být naštvaní jen sami na sebe, neboť i oni měli mnoho šancí, leč nedokázali je využít.

Zatímco v prvním dějství byly k vidění tři branky z holí domácích, v té druhé se diváci nedočkali a to i přesto, že zejména domácí měli mnoho šancí. A tak druhou třetinu okořenila alespoň další bitka, tentokrát mezi Votavou a Jindrou.

Ve třetí třetině se už domácí snažili si hlavně výsledek pohlídat, ale i tak přidali ještě dvě branky. Nejprve se prosadil v čase 36:42 aktivní Mrvan, který využil přesilovku - 4:0. A ve 41.minutě se dočkal i skvěle hrající Mareš, který sám vyvezl z vlastní třetiny míček a  prostřeli Filipa - 5:0. Domácí tak zvládli zápas na výbornou a na své soupeře mají náskok pět resp. šesti bodů!!

Lukáš Štěpánek: Byl to velmi vyhecovaný zápas a pro oba týmy velmi důležitý. První třetina byla vyrovnaná, my však byli úspěšnější v koncovce. Pak už jsme byli lepší a soupeři toho moc nedovolili. Výborně nám zahrála obrana a co už prošlo, pochytal výborný Jurák. Jsem rád, že jsme to takhle zvládli, všichni do jednoho podali výborný výkon. Dvě bitky, které jsme viděli nás zdravě nabudily a mužstvo vyhecovalo.

vltava, sobota 16.3.2013

HBC VIKINGS ČB - TJ HBC OLYMP JH "B" 5:0 (3:0, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 3. Mrkvan (Nedvěd, Čeněk), 11. Votava (Mareš), 14. Šich (Jořenek), 37. Mrkvan (Jindra), 41. Mareš. Rozhodčí: Daněk, Musil. Vyloučení: 10:11, navíc Mička (VČB) 5+OK. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0.Střely na branku: 34:23.

HBC VIKINGS ČB: Jurák - Votava, Šich, Konrád, Bušta F., Mička, Čeněk - Holub, Štěpánek, Mareš, Burger, Jořenek, Bušta J., Nedvěd, Jindra, Mrkvan.

TJ HBC Olymp JH "B": Filip - Gregor, Jindra, Vácha, Štěch - Miláček, Škarda L., Jann, Kapias, Zevel, Dalík, Škarda I., Jasanský